Gadgety

Nová kolekcia Breitling Navitimer 8

Švajčiarska spoločnosť Breitling predstavila novú kolekciu Navitimer 8. Hlási sa ku svojim koreňom pochádzajúcim z leteckých chronografov. Z novej kolekcie je jednoznačne cítiť mužskú DNA.

 

Veľkou zmenou, je skoro nepostrehnuteľná zmena loga. Staré kolekcie s okrídleným Béčkom sú minulosťou. Nové logo je decentnejšie a trochu retro.

 

Táto nová kolekcia pozostáva z piatich hodiniek: Navitimer 8 B01; Navitimer 8 Unitime; Navitimer 8 Chronograf; Navitimer 8 Day Date a Navitimer 8 Automatic. Navitimer 8 je pomenovaný Breitlingovým oddelením „Huit Aviation“, ktoré Breitling založil v roku 1938, aby navrhol a vyrobil pilotské nástroje a „chronografy na zápästie“ na vojenské účely. K nim patril rad pilotských chronografov s 8 dňami výkonovej rezervy, ako aj množstvo chronografových náramkov s rôznymi stupnicami a úrovňou zložitosti, ktoré pomáhali už pilotom v druhej svetovej vojne.

 

Pôvodná rada Breitling Navitimer bola uvedená na trh v polovici 50-tych rokov. Vďaka svojmu výraznému vývoju sa Breitling zlepšil v modeli Chronomat s funkciou, ktorá sa považuje za „navigačný počítač“, ktorý umožnil pilotom sledovať rýchlosť, spotrebu paliva, konverzie a rýchlosť stúpania. Je možné tvrdiť, že originál z 50-tych rokov mal vážne rušný ciferník. Nová kolekcia Navitimer 8 výrazne sluduje pôvodný koncept a zároveň predstavuje osviežujúci moderný vzhľad.

 

 

Zdroj: Breitling

Klikni, ak chceš komentovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nahor