Auto - Moto

Mercedes G63 AMG + veľká galéria

Netrvalo to dlho. Jeden mesiac po predstavení úplne novej triedy Mercedes G, je tu prvá galéria novej vrcholnej verzie G 63 v úprave AMG. A je to úžasné!

Zoznámte sa s modelom Mercedes-AMG G63, ktorý je divoký ako zviera. Využíva to isté 4.0-litrové V8 biturbo, nabité ako štandardné G550, ale výkon je zvýšený na 577 koňských síl a 627 N.m. krútiaceho momentu, čo znamená nárast oproti predchádzajúcej generácii o 14 koní a 66 N.m.

V kombinácii s deväťstupňovou automatickou prevodovkou, dvojitou spojkou a pohonom všetkých kolies 4Matic Mercedes hovorí, že AMG G63 bude šprintovať z 0-100 kilometrov za hohodinu iba za 4,4 sekundy. To je skoro o celú sekundu rýchlejšie ako predchádzajúca verzia G63. Najvyššia rýchlosť? 240 km/h. To je úžasné, ak vezmeme do úvahy, že toto auto má aerodynamiku telefónnej búdky.

Čo sa týka systému 4Matic AWD, Mercedes hovorí, že teraz má predvolené rozdeľovanie krútiaceho sa momentu v pomere  40:60. Odchádzajúce G63 bolo naladané neutrálnejšie s pomerom 50:50. So správnymi pneumatikami sa tak G63 stane mimoriadne schopným off-roadom. Má rovnaké trio uzamykacích diferenciálov rovnako ako štandardný G550 s redukčným prevodom s pomerom 2,93: 1.

Interiér G63 prešiel oproti predchádzajúcemu modelu obrovským skokom s kvalitnejšími materiálmi a oveľa lepšou technológiou. Dvojica displejov s priemerom 12,3 palcov slúži ako displej prístrojovej dosky a informačný displej. K dispozícii je centrálny gombík pre infotainment rozhrania COMAND na stredovej konzole. Celý infotainment je obšitý kvalitnou kožou.

 

 

Klikni, ak chceš komentovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nahor