Správy

Až 25 percent mužov má tendencie k sexuálnej agresivite

BISMARCK – Až štvrtina všetkých mužov má tendenciu k sexuálnej agresivite. Vo svetle posledných týždňov, kedy sa hovorí o škandále producenta Harveyho Weinsteina, sa témou zaoberajú psychológovia častejšie. Podľa expertov zo Severnej Dakoty majú muži vynucujúci si sex na ženách určité zhodné vlastnosti.

Predovšetkým sú to muži, ktorí majú tendenciu všeobecne druhých ponižovať, navyše veria primitívnym mýtom, ako je ten, že ženy nosiace krátke sukne si koledujú o malér.

„Osobnostný profil takého typu muža je niekto, kto verí v tradičné pohlavné roly. Takže sú to macho siláci, teda veria tomu, že nimi sú, a absolútne odmietajú akékoľvek narážky, že by mohli byť zženštilí alebo mať akékoľvek feminínne vlastnosti, “ vysvetľuje doktorka Tiffany Russellová z University of North Dakota.

Pozor tiež na mužov, pre ktorých sú samozrejmosťou stereotypy, že žena reagujúca na muža úsmevom, ho chce v posteli. Alebo keď s mužom na rande zamieri k nemu domov, automaticky bude nasledovať sex. Dotknutí muži totiž robia ženu zodpovednú za to, že ich vzrušuje.

„Takí muži majú pocit, že majú právo uspieť u ženy sexuálne … ženy sú tu proste pre ich potešenie, ktoré si berú, kedykoľvek chcú. A keď si žena dovolí ich odmietnuť, reagujú na to veľmi naštvane a agresívne, “ vysvetľuje Russellová.

Sexuálne agresívni muži sa prejavujú v spoločnosti tým, že im robí potešenie, keď druhých ponižujú.

Našťastie takých mužov je menšina. Sú to jedinci, ktorí sa stali obeťami svojej zraniteľnosti a sociálnych mýtov, ku ktorým boli vedení. Dotyční veria tomu, že ženy sú akosi podriadené mužom, ale zároveň oni sami nie sú vyrovnané osobnosti, takže to nezriedka bývajú jedinci s narcistickou či psychopatickou poruchou. U väčšiny pritom došlo k poruche emočného vývoja počas dospievania, nezriedka sú obeťami zanedbávania zo strany rodičov či produktom citovo chladnej výchovy.

Klikni, ak chceš komentovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nahor