Správy

Autor seriálu o Alžbete II.: Britská kráľovná je dedinčanka s obmedzeným IQ

LONDÝN – Scenárista Peter Morgan síce prijal ponuku napísať seriál The Crown, ktorý mapuje život britskej kráľovnej Alžbety II., najdlhšie vládnucej a najstaršej panovníčke dejín svojej krajiny, ale v láske ju nemá. Britská kráľovská rodina mu príde ako spolok vyšinutých jedincov, ktorí parazitujú na spoločnosti. A o Alžbete potom hovorí priamo ako o dedinčanke, ktorá nemá príliš vysokú inteligenciu.

„Keby mi niekedy niekto povedal, že budem k tomuto písať scenár, tak by som mu asi povedal, že je to šialená halucinogénna domnienka. Asi by som vám skôr povedal, že nie dôvod rozprávať sa o tejto dedinčanke s obmedzenou inteligenciou, ktorá by sa oveľa radšej starala o svoje psy a chovné kone, než bola kráľovnou, „uviedol Morgan v rozhovore pre Sunday Times Magazine.

Morgan má za sebou tiež úspešný scenár k filmu Kráľovná, za ktorý Helen Mirren dostala Oscara. Je tiež autorom divadelnej hry Audience.

„Sú to prežívajúce organizmy, ako mutujúce vírusy. Pozrite sa, koľko premiérov už bolo zatlčených do truhiel, znemožnilo samých seba, Downing Street je plná chorých ľudí. A ona stále prežíva. Je to celkom zjavne vyšinutá inštitúcia a úplne šialený systém, ale zrejme tá šialenosť je niečo, vďaka čomu to stále funguje,“ dodal Morgan.

V prvých dvoch sériách The Crown hrá Alžbetu Claire Foyová. Má za sebou korunováciu a teraz bude predstavovať panovníčku až do jej vlády v roku 1964. V tretej a štvrtej sérii potom starnúcu kráľovnú nahradí Olivia Colmanová.

Klikni, ak chceš komentovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nahor