Gadgety

13 najlegendárnejších pánskych hodiniek

Cartier Santos

 

 

Keď sa letecká legenda Alberto Santos-Dumont sťažoval svojmu dobrému priateľovi Louisovi Cartierovi o nepríjemnostiach vreckových hodiniek uprostred letu, zakladateľ šperkárskeho impéria vyrobil svoje prvé hodinky a položil tak základný kameň všetkých svojich hodiniek, ako aj smerovanie celého hodinárskeho priemyslu. Štvorcový tvar sa nemení ani po storočí, zostáva robustný a elegantný práve ako v roku 1911.

 

Bell & Ross BRO1

 

 

Spoločnosť Bell&Ross netreba predstavovať. Najpozoruhodnejšia na tomto modeli je jeho veľkosť, tomuto svalnatému gadgetu sa podarilo zachovať sofistikovanosť, ktorá z neho urobila jasnú voľbu pre astronautov, pilotov a gentlemanov na celom svete.

 

Tag Heuer Monaco

 

 

Automatická krása založená na modeli, ktorý oslavuje Grand Prix v Monaku v roku 1969. Dokonalá dizajnérska oslava mesta, ktorého meno nesie. Tento nový model je na rozdiel od originálu, ktorý nosil na ruke Steve McQueen vo filme Le Mans väčší.

 

Rolex Day Date

 

 

Švajčiarska značka Rolex sa stala najvyššou známkou luxusu, keď bola založená v roku 1905 a odvtedy navrhuje kultové a extravagantné modely. Základom zbierok každého milovníka hodiniek je Rolex Day Date. Už od samého počiatku inými hodinárskymi značkami napodobňovaný a závidený. Nič však nie je na mužskej ruke tak elegentné, ako pravé Rolexy. V duchu hesla “ Originál môže byť  iba jeden“.

 

IWC Portugieser

 

 

Automatický Portugieser sa stal jedným z najúspešnejších modelov IWC, ktoré sa kedy vyrábali v meste Schaffhausen. Vyvážený dizajn zachováva klasickú príťažlivosť legendárneho originálu Portugieser, ktorý bol prvýkrát vyrobený v tridsiatych rokoch minulého storočia. Západky, automatické ložiská koliesok rotora v legendárnom navíjacom systéme Pellaton sú vyrobené z veľmi odolnej keramickej zlúčeniny, zatiaľ čo aj samotná výkonostná rezerva 7 dní je pôsobivá.

 

Audemars Piguet Royal Oak

 

 

Zachovanie rovnakého dizajnu, ktorý bol známy pred 30 rokmi,  je dôležitým poznávacím symbolom pre Audemars Piguet. Tento dizajn definoval luxus pre pánske hodinky a trendy v dizajne na dlhé desaťročia.

 

Patek Philippe Calatrava

 

 

Kampaň Patek Phillipe hovorí: „Nikdy v skutočnosti nevlastníte naše hodinky Vy. Iba ich uchovávate pre ďalšiu generáciu.“ Toto dedičstvo ukazuje stále prítomnú eleganciu v jej zjednodušenej kráse.

 

Hamilton Electric 500 Ventura

 

 

Bol to kráľ Rocku – Elvis Presley, na ktorého zápästí sa prvý krát Hamilton objavil. Asimetrické puzdro je natoľko výrazné, že doteraz majú muži voči tomuto dizajnu veľký rešpekt. 50-te roky boli jednoducho na netradičné poňatia tradičných vecí ako vysadené.

 

Lange & Sohne Lange Zeitwerk

 

 

Vyrobené tradičným nemeckým hodinárom A. Lange & Sohne, každý vyrobený kus je podrobený dôkladnej skúške a zostavený s absolútnou pozornosťou k detailu. Výsledkom sú najspokojnejší zákazníci, neodchádzajúci ku iným značkám. Tento konktrétny model si zachováva výrazný retro/vintage look.

Breitling Avenger
Spoločnosť Breitling bola založená v roku 1884 a odvtedy dominovala luxusnému hodinárskemu trhu, uprednostňovanému ikonami ako Harrison Ford a Bruce Willis. Pokiaľ ide o extravaganciu, Švajčiari vedia čo to je a toto klasické hodinky patria medzi najprestížnejšie. Predovšetkým medzi bohatými zákazníkmi v strednom veku. Leonardo DiCaprio to potvrdzuje.
Chopard Classic Manufacture
Po desaťročiach klasického dizajnu a nenápadnej elegancie zostala spoločnosť Chopard naďalej verná svojim svojim koreňom. Tie korene sú v dizajne ktorý zostáva nemenný už viac ako 150 rokov. Na dokonalosti predsa nič meniť netreba.
Vacheron Constantin Ultra Fine
Jedny z najkrajších pánskych oblekových hodiniek. Exkluzívna značka, cena aj dizajn. Vacheron Constantine vyrába svoje prémiové hodinky pre vysokú spoločnosť už od roku 1911. Zachováva pritom svoj neoklasicistický štýl a neexperimentuje s dizajnom.
Rolex Submariner
Otec hodinárskeho biznisu, Rolex vytvoril hodinky pre profesionálnych potápačov v roku 1954, najprv to bol športový kúsok a neskôr získal status ako luxusné hodinky. Masy Submariner jednoducho milujú. Elegantný a robustný dizajn, spolu s trvanlivosťou robia z nielen zo Submarineru, ale aj z Rolexu jednoznačne výbornú voľbu pre  gentlemanov.

 

Klikni, ak chceš komentovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nahor